Vizyon & Misyon
Mayıs 20, 2023
Denizcilikle ilgili her alanda eğitim ve araştırmada mükemmelliği hedefleyerek sektöre değer katan Türkiye’de öncü, dünya çapında marka bir ihtisas üniversitesi olmak.
Tüm paydaşlarıyla işbirliği ve dayanışma içinde evrensel standartlarda, öğrenci odaklı eğitim ve öğretim vererek; 21. Yüzyıl yetkinliklerine sahip, mesleğini dünyanın her yerinde icra edebilen, liderlik vasıflarına sahip, sürdürülebilir kalkınma hedeflerini benimsemiş, Atatürk ilkeleri doğrultusunda, aklın ve bilimin rehberliğinde sürekli gelişimi hedefleyen, denizcilik kültürünü özümsemiş, ahlaki değerleri yüksek bireyler yetiştirerek Denizcilik sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü karşılamaktır.
Denizcilik sektörünün gelişimini sağlamak amacıyla bilginin üretilmesi, ürüne dönüştürülmesi ve yayılmasına yönelik araştırma ve proje geliştirme faaliyetlerini yürütmektir.
Denizci millet denizci ülke hedefine katkı sağlayacak her türlü etkinlikte topluma hizmet ederek Piri Reis Üniversitesi bayrağını dalgalandırmaktır.