2016 Ek Yerleştirme İle Üniversitemize Yerleşen Öğrencilerin  Kayıt İşlemleri

Sevgili Öğrencilerimiz;
2016 – 2017 Eğitim – Öğretim yılı itibariyle Üniversitemizde lisans bölümleri ve önlisans programlarında öğrenim görme hakkını kazandığınız için sizi en içten sevgilerimle kutluyorum.
Üniversitemizde kayıtlar 06 Eylül – 09 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.
Kaydınıza ilişkin olarak; zamanınızı verimli kullanmak açısından aşağıda yer alan açıklamaları dikkatlice okumanız ve gerekli belgeler ile birlikte belirtilen tarihlerde üniversitemizde bulunmanız yeterli olacaktır.
Başarınızdan dolayı sizi ve ailenizi tekrar kutlar, başarılarınızın devamını dilerim.

Prof. Dr. Oral ERDOĞAN
REKTÖR

2016 Ek Yerleştirme İle Üniversitemize Yerleşen Öğrencilerin  Kayıt İşlemleri

2016 Ek yerleştirme ile Üniversitemize yerleşen öğrencilerin kayıtları lise diploması (lise diplomasının onaylı sureti), diploması hazır olmayanlar yeni tarihli mezuniyet belgesi ile

06 Eylül – 09 Eylül 2016 tarihleri arasında yerleştikleri programa ait kayıt merkezine gelerek kayıt yaptıracaklardır.

LİSEDEN MEZUN OLAMAYAN ÖĞRENCİLERİN KAYITLARI

2016 Ek yerleştirme sonucunda Üniversitemize yerleşen ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların 06-09 Eylül 2016 tarihleri arasında Üniversitemize gelerek geçici kayıtlarının yaptırmaları gerekmektedir. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini 30 Aralık 2016 tarihine kadar Üniversitemize ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacak olup bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları silinecektir. Bu durumda olup 06-09 Eylül 2016 tarihleri arasında geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

 

ÖN KOŞULLU PROGRAMLARA KAYIT İŞLEMİ  (Denizcilik Fakültesi ve Denizcilik Meslek Yüksekokulu)

Ön koşullu programlara yerleşen öğrenciler 06-09 Eylül 2016 tarihleri arasında lise diploması, diploması hazır olmayanlar yeni tarihli mezuniyet belgesi ile aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda yerleştikleri programın ön koşulunda belirtilen şartları sağladıklarını gösteren belgelerle birlikte programa ait kayıt merkezine gelerek kayıt yaptıracaklardır.  (Gemi adamı olur raporu ve mülakat)

Mülakatlar Üniversitemiz Sahil Kampüsünde gerçekleşecektir.

 

YENİ KAYIT ÖĞRENCİLERİN DERS KAYIT İŞLEMLERİ

Ek yerleştirme ve ilk yerleştirme ile Üniversitemize yerleşen tüm öğrencilerin 2016-2017 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı alacakları zorunlu derslere ait ders kayıtları Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır.

Yeni kayıtlanacak öğrenciler hazırlık sınıfını atlamaları halinde, 26-30 Eylül 2016 tarihleri arasında otomasyon üzerinden ders seçimi yapacaklardır.

Hazırlık sınavı 21-22 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleşecektir.


DENİZCİLİK FAKÜLTESİ KAYIT HUSUSLARI MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ KAYIT HUSUSLARI İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ KAYIT HUSUSLARI DENİZCİLİK MESLEK YÜKSEKOKULU KAYIT HUSUSLARI

ÖĞRENCİ EL KİTABI'nı indirmek için tıklayınız


ÖNEMLİ NOT
ÖN KAYIT YAPTIRANLAR KESİN KAYIT YAPTIRMIŞ SAYILMAZLAR.

Kesin Kayıtta Kullanılacak Formlar
2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU ADLİ SİCİL KAYDI BEYAN FORMU VE ASKERLİK DURUMU BEYAN FORMU İKEMETGAH BEYAN FORMU