Cern Parçacık Fiziği- Boson Toplantısı

BİLİM İNSANLARININ TERCİHİ PİRİ REİS: Piri Reis Üniversitesi Doç. Dr. Kadri ÖZDEMİR'in de içinde yer aldığı Vector Boson Scattering Coordination and Action Network"(Parçacık Fiziği- Boson) isimli Avrupa Birliği aksiyomu, CERN’deki deneylerde görev alan; 20 farklı ülkeden gelen 32  bilim insanının  katılımı ile Piri Reis Üniversitesinde yapıldı.

 

     

    

 

Cern Press

Piri Reis Üniversitesi öğretim elemanlarından Dr. Kadri ÖZDEMİR CERN’deki (Cenevre/İsviçre) CMS kolaborasyonun ortak üye personelidir. Kadri ÖZDEMİR şu anda önemli fizik analizlerini ve çeşitli CMS donanım projelerini Piri Reis Üniversitesinde yürütmektedir. 8 Şubat 2015 – 13 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen CMS Physics and Upgrade haftasına ortak üye personel olarak katılması amacıyla CERN, Avrupa Nükleer Araştırma Organizasyonu, tarafından davet edilmiştir.

 

 

CERN’deki CMS Fizik ve Yenileme Haftasina Katılım

Piri Reis Üniversitesi öğretim elemanlarından Dr. Kadri ÖZDEMİR, 8 Şubat 2015 – 13 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen CMS Physics and Upgrade Week toplantısına ortak üye personel olarak katılmıştır. Kadri ÖZDEMİR’in, yeni fizik araştırmalarına ve CMS HKAL donanım çalışmalarına katılmak amacıyla SMP/Egzotika grup liderleri, U.S. CMS Faz II Proje Müdürü ve CMS HKAL Proje Müdürü ile yaptığı görüşmeler verimli geçmiştir.Bu toplantılar sonucunda, dört fizik analizine ve iki HCAL donanım çalışmasına dahil olmuştur.

 

 

CERN Öğrenci Programlarına Katılım Hakkı Kazandı

Türkiye 6 Mayıs 2015 tarihinde CERN’e ortak üye oldu ve bu ortak üyelik ile Türk öğrencileri CERN öğrenci programlarına başvuru hakkı kazanmış bulunmaktadır

  • Yaz Okulu Öğrenci Programı
  • Teknik Ögrenci Programı
  • Kısa-Süreli Staj Programı
  • İdari (Bilimler) Öğrenci Programı
  • Openlab Öğrenci Programı

Aday Öğrenciler Bize Sorun
360°
Sanal Tur